Vlastnictví nemovitostí je sice krásnou věcí a jistotou toho, že máte majetek s neustále rostoucí hodnotou. Ale také se musíte připravit na to, že takové nemovitosti mohou jednou za čas překvapit až extrémně velkými náklady, které je potřeba pro mnohé neplánovaně investovat do rekonstrukce a udržení technologického stavu.

Často se ale také stává to, že dojde k nečekané havárii nebo poruše a nikdo nemá čas na to, aby dlouhodobě sháněl peníze na postupné rekonstrukce. A v tento moment se mohou stát jedinou, ale také velice kvalitní volbou právě hypotéky na rekonstrukce.

Jaké požadavky běžně hypotéky mají?

Konkrétně hypotéky na rekonstrukce mohou mít trochu rozdílné požadavky, než byste si mohli pamatovat z jiných případů. Většinou má hypotéka výpočet částky, na kterou můžete dosáhnout velice podobný pro všechny služby. V případě rekonstrukcí ale může přijít navíc i ten fakt, že společnost může chtít přehled o tom, jaké rekonstrukce a kdo bude provádět. Je zde naprosto běžné i postupné financování, což znamená nutnost proplacení rekonstrukce pouze proti oficiálním dokladům a fakturám.

Co když se nepodaří získat hypotéku?

Pokud se nepodaří z nějakého důvodu získání hypotéky, tak nemusíte věšet hlavu. Konkurencí pro hypotéky jsou v tomto případě také půjčky na rekonstrukci, které standardně mají mnohem vyšší dostupnost. Dostupnost půjčky je ale vyvážená tím, že se očekává splácení v mnohem vyšších splátkách a za kratší dobu. Mnohdy je dokonce i úroková sazba vyšší, než je tomu u samotných hypoték.

Hypotéky jsou stále nejlepší možností

Jenže pokud máte možnost dosáhnout na poskytnutí hypotéku, tak je to rozhodně příjemnější možnost. A to nejen díky možnosti opravdu dlouhého splácení po postupně příjemných částkách, ale také díky tomu, jaké zúročení standardně hypotéka na rekonstrukci má. Oproti půjčce se totiž úročí postupně podle toho, jaká její část je již vyplacená. A to může v horizontu celých roků splácení udělat dost velké finanční rozdíly. Hypotéky vám navíc standardně poskytnou mnohem vyšší částky k zapůjčení.