Chodí vaše dítě do školy po vozovce? Často vyrážíte na kole v provozu? Myslete na vaši bezpečnost a bezpečnost vašich dětí. Zvláště s přicházejícím podzimem se zvyšuje riziko v podobě autonehody, jelikož dochází ke snížení viditelnosti. Přitom stačí drobná opatření, která mohou mnohdy zachránit lidský život.

Pozor na podzim!

S novým ročním obdobím přichází i změna počasí. Nepříjemný chladný vítr, časté deště a mrholení a ranní snížená viditelnost se dotýká chodců i řidičů. Pokud chodíte po vozovce do práce či vaše děti do školy, pořiďte sobě i vašim dětem oblečení či doplňky, kterým nechybí reflexní prvky. Ty ze skoro neviditelného chodce udělají chodce lépe viditelného, kterého řidič zaregistruje mnohem dříve. Jen si vzpomeňte, když jedete večer po silnici domů a často narazíte na osoby ve tmavém oblečení, které jsou nebezpečím pro ně samotné, ale i pro vás, jelikož si jich často všimnete na poslední chvíli.

Reflexní možnosti

Možností, jak na sebe připevnit reflexní prvky je hned několik. Dětem můžete pořídit reflexní vestu, reflexní přívěsky na kožené batohy, reflexní pásky na ruku či reflexní tašku na potřebné věci. I na sebe byste v tomto ohledu neměli zapomínat, pořídit si můžete i reflexní návleky, čepici s reflexním pruhem apod. Reflexní oblečení a doplňky můžete pořídit i vašemu pejskovi, který je při přecházení či pohybu blízko vozovky také ohrožen na životě.

Bezpečí na prvním místě

Reflexní doplňky a oblečení by nemělo chybět v žádné rodině, která chce své děti chránit a pečovat o jejich bezpečí. Vždyť jen pár preventivních opatření v podobě reflexních prvků může dítěti zachránit život, a to nejen brzy ráno či pozdě večer. Připněte vašemu dítěti na batoh reflexní přívěšek a naučte ho nosit reflexní vestu, preventivně ho chráníte před nebezpečím úrazu.