Když vybíráte povlečení a prostěradla pro vaši postel, máte na výběr z několika různých materiálů. Sáhnout můžete po hedvábí, jeresy, hedvábí, bavlnu, krep. Poslední dva materiály lidé využívají nejčastěji, dá se říci, že jsou tedy nejoblíbenějšími materiály. Chcete při výběru vsadit na jeden z těchto dvou materiálu? Jenže nevíte, ke kterému se přiklonit?

Povlečení, které je příjemné

Bavlna i krep jsou materiály, ze kterých se povlečení kupuje nejčastěji, najdete tedy v tomto materiálu spoustu jednotlivých kousků. Najdete je v různých barevných odstínech, s různými motivy a také v různé cenové relaci. Jsou samozřejmě v mnoha různých kvalitách, někde můžete najít materiál, který je sice označen za bavlnu, ale podobný jí vůbec není. Které povlečení je lepší? To nejde říci, každý materiál má něco do sebe, každý je v něčem jiný a lepší.

Vsaďte raději na bavlnu

Bavlna je vhodná během celého roku, nemá vliv na roční období. Skvěle saje vlhkost, takže i v létě toto povlečení oceníte. V zimě vám v něm nebude zima, snadno se udržuje a pere. Když si vyberete kvalitní bavlnu, je to investice na několik let, což je jistě velká výhoda. Bavlněné povlečení se však musí žehlit, což ne všichni úplně uvítají. Někdy se žehlí o něco složitěji, protože když přeschne, bude to náročnější.

Vsaďte raději na krep

Na první pohled jej poznáte, protože je to, jak říkává moje babička, to pokrčené povlečení. Naštěstí jsem jí už vysvětlila, že tohle se opravdu nežehlí. To je ostatně jedna z velkých výhod krepu, nemusí se žehlit, čímž ušetříte spoustu času. Na dotek nemusí být úplně příjemný všem, jde však o zvyk. Je praktický, má podobné vlastnosti jako bavlna.