Venkovský styl je velmi krásný a to už na pohled. Možná jej máte v paměti z filmů nebo seriálů, někdo si při pohledu na venkovský styl vzpomene na babičku a léto, které jste pravidelně u ní trávili na chalupě. Chcete si i vy tento styl přenést do své chaty, chalupy nebo do svého domu? Pak pro vás máme pár rad, jak na to!

Romantický styl

Babička měla svou chalupu zařízenou přesně venkovským stylem. Vždy na mě dýchla romantika, pohoda, takový pocit útulnosti a domova. Hlavní roli v tomto interiéru hraje především to, že je nutno nechat vše v původním přírodním vzhledu. Sáhněte po nábytku, který nemá ostré rohy, ale zaoblené. Jak dále dostat do interiéru venkovský nádech?

Vsaďte na dřevo

Nejoblíbenějším materiálem pro venkovský styl je přirozeně dřevo. Velkou a důležitou roli hrají také trámy, které nechejte v klasickém vzhledu. Kromě dřeva můžete sáhnout například také po kamenech, sklu, kovu s patinou nebo po keramických kouscích. Co určitě vynechat je plast nebo další umělé materiály, které moc na venkovském vzhledu nepřidají.

Jaké barvy?

Základní barvou venkovského stylu nejsou žádné divoké a syté barvy. Spíš sáhněte po neutrálních a přírodních tónech, které jsou jemné a splynou s přírodou a venkovským stylem. Můžete je doplnit zemitými nebo pastelovými odstíny. Prim hraje bílá barva, která je symbol elegance a čistoty. Volit můžete odstíny zelené, modré, fialkové, oranžové nebo žluté.

Vsaďte na doplňky

Venkovský styl je dobré doplnit drobnostmi a doplňky. Neměly by chybět záclonky, závěsy, polštářky, koberečky a podobně. Venkovský styl by se neměl být květinových vzorů, kostky a podobně. Pozor, nepřežeňte to!