Občas na nějakém tom večírku nebo oslavě můžete vypít víc skleniček, než je únosné. V takové situaci pak ráno další den očekáváte kocovinku nebo bolehlav. A někdy je dokonce ta kocovina opravdu silná a jediné, co si přejete, je lehnout si a jen spát, spát a spát. Dá se vůbec jinak tento stav přežít?

Prevence je nejlepší

Všechny moralisty a ostatně třeba i vás, může napadnout, že by bylo nejlepší vůbec nepít a tím pádem se také neopijete. Občas to však nejde a proto nastává druhá fáze. Řešit případné problémy, bolehlav a další, které s kocovinou přicházejí. Základem je však prevence. Co všechno můžete udělat?

  • Dopředu se najezte. Ano, jdete sice na večírek nebo party, ale i tak je důležité se dobře najíst, protože pít na prázdný žaludek je to nejhorší. I během večera si dejte sem tam nějakou tu jednohubku, tyčinku či cokoliv jiného
  • Myslete na vitamíny, ty jsou také důležité, zejména vitamín C a to již před samotným večírkem
  • Doplňujte tekutiny v průběhu celého večera, dejte si do drinku led, pijte vodu a podobně. Říká se, že sklenici vína je dobré vyvážit sklenicí vody
  • Pijte pomalu, nemusíte se „zrušit“ hned během pár chvil
  • Nemíchejte druhy alkoholu

Co dělat během kocoviny?

Jakmile se probudíte s kocovinou, ihned sáhněte po minerální vodě, ideálně s cukrem. Do ní přidejte pár kapek citronu a také si dejte vitamín C, pomůže například i šumivé verze. Nejlépe půl litru, ale pozor, ne najednou. Je důležité do dehydratovaného těla dostat vodu a minerály, které se během pití alkoholu vyčerpaly.

Pokud vás bolí hlava, můžete si dát lék na bolest, ale pozor na léky paracetamolem, který není dobrý kombinovat as alkoholem. Pokud můžete jít, pak je dobré sáhnout po sacharidech jako například po ovoci, chlebu, medu a podobně. Prospěje vám pobyt na čerstvém vzduchu, když to pro vás není možné, otevřete alespoň okno.