Plánujete generální úklid, ale nevíte, odkud začít? Děsíte se toho, že budete hodiny a hodiny uklízet a výsledek nebude viditelný? Jak se z toho celého nezbláznit? To se určitě ptáte sebe sami. Jenže úklid je třeba si zorganizovat, začít strategicky. Jedině tak se z toho nezblázníte a vytvoříte si svůj harmonogram, kterým se budete řídit.

Úklid nemusí být nuda

Stačí se na něj podívat jiným pohledem. Díky úklidu budete mít doma krásně čisto, vše bude vonět, bude se to u vás blýskat. Pokud půjde opravdu o generální úklid, pak třeba i vyhodíte nějaké věci a vznikne prostor pro nové. Můžete myslet i na to, že úklid je vlastně také fyzická činnost a můžete díky tomu trochu i hubnout. Jak se z úklidu nezbláznit?

Vše si pečlivě naplánujte

K úklidu se postavte prakticky a s jasnou strategií. Všechno si rozvrhněte a bez větších okolků začněte. Můžete si naplánovat denně hodinu nebo dvě úklidu, popřípadě si naplánujte jeden den úklid skříně, úklid komody a podobně. S jasným cílem bude úklid jednodušší a nebudou zbytečné prostoje.

Chce to systém

Nemůžete utíkat z místa na místo a uklízet, to pak své úsilí vynaložíte zbytečně a paradoxně ještě budete muset uklízet víc. Při vyklízení skříní nebo polic postupujte od shora směrem dolů, při mytí oken by vám nemělo svítit ostré slunce, luxujte a následně vytírejte a podobně.

Zbavte se nepotřebných věcí

Nedržte se nostalgie, ale když provádíte generální úklid, pak je to nutno vzít „z gruntu“. Vše nepotřebné vyhoďte, uvolníte tak místo novým věcem. Možná nemáte ten pocit, že něco neustále schraňujete doma, ale uvidíte, kolik prázdných baterií, papírů, sáčků, obalů a všeho ostatního schováváte. A co teprve skříně s oblečením, ta si také zaslouží čas od času protřídit.