Je rozdíl mezi domem a domovem. Právě domov tvoří takové ty drobnosti, rámečky a všechny ostatní věci. Dům bývá často neosobní, prostě jen prostor, který je nutno zabydlet a změnit k obrazu svému. Někdy si lámete hlavu s tím, jak váš interiér připravit a zútulnit jej. Co budete potřebovat? Co udělat? Máme pár tipů.

Zabydlení prostoru

Zařízený dům je v podstatě nepopsané plátno. Je vymalováno, nastěhován nábytek. Vše je na svém místě, jde o holý prostor, který je nutno dotvořit a doladit k dokonalosti. Vdechnout mu život, váš pohled na svět, váš otisk. Každý jsme jedinečný, proto i domy a interiéry takové budou. Můžete se však inspirovat pár nápady!

Lampy a světlo

V interiéru je běžným pomocníkem centrální osvětlení v podobě lustru. K tomu však můžete doplnit nejrůznější lampy a lampičky. Ty jsou často moderní, krásné a skvěle se hodí do interiéru. Oblíbené jsou například led osvětlení, u kterých můžete volit barvy a také intenzitu.

Koberce a koberečky

Máte možná pocit, že koberec na celou plochu místnosti je přežitek a možná s vámi i trochu souhlasíme. Nicméně, mají opravdu skvělou praktickou funkci – pomáhají v bytě udržovat teplo, odizolují podlahu a hřeje nohy. Můžete sáhnout po kouscích koberce, které dáte k posteli nebo k pohovce.

Oživte minimalismus

Vyznavači minimalismu mohou mít někdy pocit, že jejich interiér je strohý a suchý. Zkuste tuto jednoduchost trochu narušit něčím výrazným. Může to být například barevná a pestrá váza, sytě barevný obraz, velká fototapeta a podobně.