Slovíčka jako zdravý životní styl, správná životospráva a podobně dnes padají poměrně často. Lidé se často snaží žít zdravě, protože to pomůže nejen tělu, mysli, ale také zdraví. Jenže co všechno se do slovního spojení zdravý životní styl vejde? Co si pod tím máme představit? Přinášíme vám pár pravidel, která je určitě dobré dodržovat! V první části článku jsme se zaměřili na jídlo, pohyb a pitný režim.

Spánek nepodceňujte

Každý z nás je dnes zaneprázdněný, má toho opravdu hodně a tak se stává, že chodí spát poměrně pozdě. Do práce se však vstávat musí, takže ukrajujete část z noci? Je to špatně. Pro lidské tělo je spánek důležitý, je dobré si dopřát osm hodin denně. Co se spánku týče, musí být také kvalitní, tedy ve větrané místnosti, na kvalitní posteli, s kvalitní matrací. Jedině tak budete svěží a připraveni na celý dlouhý den.

Odpočívejte

V touze za dokonalou postavou spousta lidí bere lenošení nebo odpočinek za chybu. Každou volnou chvíli se snaží sportovat, „dávat si do těla“ a prostě hubnout. Jenže tak, jako je důležité cvičit a zdravě jíst, je důležité také umět odpočívat. Týdně si dopřejte minimálně tři hodiny, kdy opravdu vypněte. Můžete relaxovat podle vlastních preferencí. Někdo si lehne k televizi, jiný jde na masáž, prochází se parkem, jde s kamarády na večeři a podobně.

Vyžeňte z života stres a negativa

Stresy, problémy, náladovost, pocit bezmoci a podobně. To vše lidé zažívají na denní bázi. Není se proto co divit, že zdravý životní styl se vám vyhýbá. Častý stres vás může velmi ovlivnit, zejména může mít vliv na psychické, ale také fyzické zdraví. Zvládněte stres, zkuste meditaci, jógu. Rovněž se zaměřte na svůj život. Jste šťastní? Zamilovaní? Prožíváte problémy ve vztahu? I to se může podepsat na lidském zdraví a životním stylu.