Žádná oslava, společenská, kulturní, sportovní nebo hudební událost se neobejde bez originální zábavy. Tu nabízí dronová světelná show.

Co je dronová světelná show a jaké možnosti nabízí?

Tuto světelnou show realizuje společnost MAGIC DRONES s.r.o. Její realizaci si můžete objednat v Čechách i na Slovensko. Najednou se může na obloze objevit až 400 různě barevně osvětlených dronů. Celá drone show je viditelná ze vzdálenosti, která je větší, než jeden kilometr. Jednou z realizací bylo třeba přivítání nového roku v Nymburce.

Celou show realizují osvětlené a synchronizované skupiny dronů, které vytvářejí důmyslné choreografie. Na obloze se seskupují do různých leteckých formací a vytvářejí dokonalé 3D obrazce a to ve výšce až 120 metrů. V rámci celé show, která je předem naprogramovaná, dokážou drony vytvořit různé tvary, postavy, nápisy, obrazce, číslovky a dokonce i animace. Celá show může být sladěná s hudebním doprovodem, který dotvoří úžasnou osvětlenou expozici rozjasňující potemnělou noční oblohu pestrými barvami a dechberoucími snímky.

Fotografie z některých zajímavých realizací naleznete na webu magicdrones.cz.

Dronová show jako zelená alternativa ohňostroje

Dronová show bývá považována za zelenou alternativu ohňostroje. Kromě toho je schopná daleko většího rozsahu, než ohňostroj. Dronová show má potenciál vyprávět příběhy, které vykresluje na noční obloze. Je bezpečná, neruší okolní krajinu, nehrozí při ní požáry. Celou show mají na starosti piloti, kteří disponují potřebnými certifikacemi a zkouškami dle platných pravidel EASA. Společnost splňuje registraci jako provozovatel bezpilotních systémů. Před zahájením show jsou vytvořené bezpečnostní zóny a piloti vyhodnocují možná bezpečnostní rizika.