Také občas použijete větu, že nemáte co na sebe? Stojíte před otevřenou skříní a opravdu nevíte, co si na sebe obléknout, jaký kousek vytáhnout ze skříně. Občas to chce reorganizaci a bez milosti vyhodit věci, které jsou zničené, obnošené nebo takové, které už jednoduše neobléknete. Je čas na reorganizaci šatníku.

Čas na šatník

Zaměřte se na svůj šatník a to, co je v něm. Často v něm totiž najdete oblečení, které jste na sobě neměli opravdu dlouho. Někdy jednoduše zapomenete na dané kousky oblečení, nosíte neustále dokola jedno a to samé. Nejde o oblíbenou činnost, spousta žen jí odkládá, nerady se něčeho vzdávají. Je však na čase udělat reorganizaci! Třeba už jen proto, aby se objevilo místo pro nové oblečení. Jak na to?

Zbavte se oblečení, bez milosti

Prohrábněte pořádně skříň. Vše z ní vytáhněte a pak postupně, kousek za kouskem, jednotlivé oblečení protřiďte. Vyhoďte bez milosti to, co jste neměli víc než rok na sobě, pokud to nebyl zapadlý kousek oblečení, který nyní budete nosit. Když je to něco, co obléknout nemíníte, ale „co kdyby náhodou“, vyhoďte ten kousek.

Zbavit se je dobré také oblečení, které je seprané, obnošené, které začíná žmolkovatět, nedrží tvar a podobně. Takové kousky si už třeba do práce nebo do kina rozhodně nevezmete. Můžete tyto kousky ještě znovu použít. Takové tričko můžete obléknout po doma, na zahradu, kde pracujete nebo jej rozstříhat a použít jako hadr.

Zbavit se je dobré také oblečení, které ve skříni máte, protože do něj snad, někdy, možná zhubnete. Taková motivace obvykle nefunguje a vaše skříň tak bude zbytečně přechovávat oblečení, které stejně na sebe neobléknete. Podobně je to i s kousky, ve kterých se necítíte dobře. I takové oblečení bez milosti vyhoďte.