Je pro vás příjemné mluvit o práci? Některé lidi jejich práce baví a rádi o ní mluví. Pro některé je jejich práce utrpením a raději na ni ani nemyslí. Je také mnoho lidí, kteří žádné zaměstnání nemají a snaží se nějaké vhodné najít. Většina Čechů si hledá zaměstnání na území České repulbiky, ale neustále přibývá lidí, kteří se pohlížejí po práci za hranicemi. Velký zájem je nejen o Německo, ale třeba také o práci v Polsku.

Jak začít s hledáním práce v Polsku?

Pokud jste pevně přesvědčení, že si chcete najít práci v Polsku, nejprve si připravte svůj životopis v polštině a případně také průvodní dopis. Prakticky v každé zemi se dnes hledá práce za pomoci pracovních portálů. Vyhýbejte se však různým malý portálům a inzercím, které jsou neaktualizované nebo zde přibývá jen málo nabídek. Kontrolujte jen ty největší pracovní portály, kde je největší množství nových inzerátů. V každé zemi je řada takových portálů, v Polsku je to například portál Hitpraca.pl.

Hledání práce je na tomto portálu velmi jednoduché, práci můžete hledat podle preferovaného oboru i podle lokality. Pokud zvolíte například praca Łódź, můžete si nastavit i potřebný okruh. Následně se vám zobrazí všechny nabídky pro danou oblast, které budou uspořádané od nejnovějších až po starší u každé nabídky je zobrazeno datum přidání inzerátu a tak snadno poznáte, které inzeráty jsou nejnovější. Ideální je sledovat „oferty pracy“ každý den a na každou zajímavou nabídku ihned reagovat. Pomůže vám v tom i možnost nechat si zasílat nové nabídky do vaší mailové schránky, stačí se na webu zaregistrovat. Uchazeči zde mohou hledat nové zaměstnání a zaměstnavatelé zde zase mohou hledat nové zaměstnance. Na webu je možnost zdarma vkládat pracovní inzeráty, takže každá firma může velmi snadno a rychle přijít k potřebné pracovní síle.