Máte rádi létání? Většina lidí si ho užije při cestování na dovolenou. Jde o nejrychlejší a nejbezpečnější způsob dopravy. V České republice je více letišť, ze kterých můžete letět, ale nejvíce využívané je mezinárodní letiště Václava Havla Praha, které je známé také jako letiště Ruzyně. Každoročně přepraví miliony cestujících a v provozu je už od roku 1937. Když plánujete dovolenou s letem z Prahy, je třeba dopředu promyslet, jak se na letiště dostanete.

Parkování na pražském letišti nemusí být drama

Mnoho lidí se domlouvá s příbuznými nebo přáteli, aby je na letiště odvezli. Také mnoho lidí využívá taxi nebo autobus na letiště. Nejvíce pohodlné je ovšem to, když se sem vypravíte vlastním vozem. Jak se ale na letišti parkuje? Samotné letiště sice má parkovací místa, ale jsou velmi obsazená a také drahá. Parkování na letišti v Praze lze vyřešit i lépe a to tím, že si zvolíte parkování na parkovištích, která se nachází v blízkosti letiště. Nejsou sice přímo na letišti, ale to nijak nevadí. Jedná se o velmi kvalitní parkovací místa, parkoviště jsou oplocená a také monitorovaná. Bez parkovacího lístku s vaším vozem nikdo neodjede. Jak si zde parkování zajistit? Slouží k tomu online parkovací systém Parklot.

Jedná se o přehledný systém nacházející se na webu Parklot.cz. Přímo na tomto webu naleznete formulář, ve kterém si zvolíte preferované letiště a následně vyplníte čas a datum odjezdu a příjezdu. Potvrdíte hledání a po chvilce se vám zobrazí všechna parkovací místa, která jsou volná. U každého je uvedena i celková cena za parkování. Místo si vyberete a zarezervujete si ho. V den odletu se sem vypravíte a vůz zde necháte zaparkovaný až do vašeho návratu, Na letiště budete odvezení pohodlným autobusem. Budete nadšení z toho, jak snadný celý tento proces je a kromě pražského letiště ho můžete využít i na dalších mezinárodních letištích u nás i v zahraničí.