Znáte to, skvrny od potu a antiperspirantu umí potrápit velmi často. Dokonce to někdy umí dojít do takového stádia, že vám mohou tyto skvrny zničit váš oblíbený kousek oblečení. Lépe se odstraňují skvrny, které jsou aktuální, ale jde to i s těmi staršími, pokud tedy látka není moc zničená potem.

Přírodní metody, které pomohou

K boji proti skvrnám od antiperspirantu a potu nemusíte kupovat drahé přípravky, jehož reklamy slibují, že skvrny zmizí rychlostí blesku. Ne vždycky je tomu skutečně tak, agresivní prostředky mohou zejména levné látky poškodit. Vsadit můžete na přírodní metody, na přípravky, které najdete ve své spíži. Ocet, kypřící prášek, kyselina octová, to a mnohem víc vám umí pomoci.

Když je čas jednat rychle

Když máte možnost začít skvrny od potu a antiperspirantu ihned poté, co se na vašem oblečení objeví, pak můžete vyzkoušet prací prášek a například jedlou sodu, kypřicí prášek, ocet, nebo aspirin, vždy jednu z variant. Následně tuto směs naneste přímo na skvrny a vyperte v teplé vodě.

Když jsou skvrny starší

Jestliže nemáte možnost ihned začít skvrnu řešit, pak můžete vyzkoušet některou z níže uvedených možností.

Kyselina citronová

Můžete použít litr horké vody, ve které rozpustíte asi 10g kyseliny citronové, popřípadě šťávu z jednoho citronu. Tuto směs aplikujte přímo na oblečení a nechejte několik hodin působit. Poté klasicky vyperte v pračce s pracím prostředkem.

Kypřicí prášek

Šest litrů horké vody smíchejte s jedním sáčkem kypřicího prášku do pečiva. Do této směsi přidejte oblečení se skvrnami a pořádně promíchejte. Nechejte působit hodinu a následně vyperte klasicky v pračce.

Bílý vinný ocet

Na skvrny od antiperspirantu nalijte bílý vinný ocet a jemným kartáčkem začněte čistit. Opět polijte octem a nechejte působit asi osm hodin. Následně tričko klasicky vyperte v pračce a pracím práškem.

Aspirin

Dvě tablety Aspirinu rozpusťte ve 100 ml horké vody, nalijte na skvrnu a nechejte působit hodinu až dvě. Poté klasicky vyperte v pračce.