Občas se stane, že oblečení vlivem nošení ztrácí svou barvu, na oblečení se objevují skvrny, drobní dárky a podobně. Neznamená to, že oblečení musíte ihned vyhodit do koše a rozloučit se tak s ním nadobro. Jak své oblečení znovu oživit a nemuset jej tak vyhodit do koše? Následující triky a rady by vám mohli pomoci.

Nevyhazujte oblečení

Pokud je v oblečení opravdu velká díra, je seprané nebo celkově nevypadá tak, jak jste jej koupili, můžete udělat v podstatě dvě věci. Zkusit, zda to nepůjde nějakým způsobem opravit nebo změnit. Když to nepůjde, hold se budete muset s daným kouskem rozloučit a pořídit si nový. Jak na to?

Roztržené džíny

Také to znáte, mezi nohama se vám džíny vydřou a vy je tak budete muset prostě vyhodit. Jak je opravit? Ze všeho nejdřív džíny otočte naruby a všechny přebytečné nitě odstraňte. Následně přiložte záplatu a zažehlete předehřátou žehličkou přibližně třicet sekund. Následně džíny otočte zpátky a zašijte s jeho pomocí záplatu.

Skvrny od potu

Bílé nebo světlé tričko je vždycky hezké, ale problém je, když se v podpaží začnou tvořit skvrny od potu. Bohužel je neodstraníte práškem na praní a tu chvíli je tedy nutno jej vyhodit. Vyzkoušejte směs citronové šťávy a jedlé sody. Smíchejte s troškou vody a následně pastu naneste na skvrny. Nechejte chvíli působit a poté klasicky vyperte, jak jste zvyklí.

Skvrny od make-upu

Ženy tento problém jistě znají, nalíčí se, následně se chtějí obléci a i když dávají dobrý pozor, stačí vteřinka a na čistém oblečení se objeví skvrna od make-upu. Musíte tak oblečení svléknout a obléci si něco nového a hlavně čistého. Jak odstranit tuto skvrnu? Naneste na skvrnu trošku krému nebo pěny na holení, nechte působit a poté vyperte.