Snažíte se doma šetřit, vypínáte světla kdykoliv potřebujete, snažíte se topit méně, podobně na tom je i plyn. Vše se dá do určité míry omezit, ovšem máte pocit, že vodou se nedá šetřit? K pití jí přece potřebujete, nádobí bez ní také neumyjete a při vaření se také neobejde. Mýlíte se i vodou můžete šetřit.

Úspora při přírodu a peněženku

Zacházet šetrně s vodou neuspoří jen vám a vaší peněžence, ale také budete šetrní k přírodě. Předáte svým dětem jasný vzkaz, že k přírodě je třeba se chovat šetrně, zbytečně neplýtvat a chovat se zkrátka ekologicky. Jak tedy neplýtvat zbytečně vodou? Přinášíme vám pár tipů a rad, jak na to.

Je lepší myčka nebo dřez?

Myčka dnes není žádným luxusem, jde o běžný spotřebič. Umí totiž uspořit a to dokonce i polovinu vodu. Mytí nádobí ve dřezu je zdlouhavé a navíc můžete spotřebovat až o polovinu víc vody, než při mytí v myčce. Myčka se zapíná, když je plná, šetříte však nejen za vodu, ale také za elektřinu.

Pozor na koupel

Patří koupání k vašim každodenním činnostem? Nemůžete se pak divit, že platíte vysoké účty za vodu. Během jedné koupele můžete spotřebovat až sto padesát litrů vody. A teď si spočítejte, když se koupete třikrát týdně, kolik vody za týden vypotřebujete. Naproti tomu sprchováním vypotřebováváte přibližně osmdesát litrů.

Výběr pračky

Sáhnout musíte také po správné pračce. Ty staré na jedno vyprání spotřebovávají spoustu vody, někdy dokonce i sto litrů! Ty nové, výkonné a úsporné vyperou v polovičním množství. Jestliže perete opravdu pravidelně a to třeba několikrát týdně, pak určitě sáhněte po nové a úsporné pračce. Kromě úspory vody umí uspořit také elektřinu.