Důvodů k pořízení kvalitní fotopasti je hned několik. Nejenže může sloužit k efektivnímu mapování pohybu zvěře, ale slouží i jako skvělá ochrana vašeho majetku. Fotopasti jsou navíc cenově dobře dostupné a spolehlivě zaznamenávají pohyb před jejich čidlem.

Jak fotopast funguje?

Fotopast je automatickým digitálním zařízením, které funguje pro noční i denní záznam snímků, ale také videí, které mohou být o maximální délce jedné minuty. Fotopast je jednoduše spuštěna ve chvíli, když se před jejím čidlem pohne zvíře či člověk. Jde o to, že fotopast je konstruována tak, aby eliminovala nežádoucí pohyb v zorném poli, navíc čidlo fotopasti nepracuje jen na základě záznamu pohybu, ale na základě teplotních změn. Díky tomu se z fotopasti stává skvělý pomocník při mapování zvěře, ale i jako vhodné zabezpečení objektů. Po vyhotovení videa či fotografie se vše ukládá na SD kartu fotopasti.

Co umí nejnovější fotopasti?

Pokud do fotopasti trochu investujete a vyberete si nejmodernější typy, mohou vám tyto fotopasti zasílat fotografie ihned na váš mobilní telefon nebo e-mail formou MMS zpráv. Díky této funkci máte stálý přehled o tom, co se před fotopastí děje.

Výběr fotopasti

Nechcete-li do fotopasti příliš investovat, vybírejte ze dvou módů, a to ScoutGuard 520 či Acorn 3310. Obě tyto fotopasti seženete za cenu do 2 500 Kč. Rozdíl je v tom, že fotopast Acorn 3310 má také barevný LCD displej a vy si pořízené fotografie můžete prohlížet přímo v terénu a nemusíte čekat až na doma k počítači. Pokud byste raději do fotopasti investovali více a tím získali lepší funkce, doporučujeme fotopast BROWNING, která vyhotovuje opravdu kvalitní fotografie a fotopasti BUNATY, které jsou v České republice velmi oblíbené a mají menu v českém jazyce. Fotopasti BUNATY jsou používány v mnoha městech na ochranu majetku.