Různých podnikatelských forem je více než dost. Nemusí však být spojeny nutně jenom s Českou republikou. Firmu lze mít i v zahraničí. Konkrétně je tato možnost označovaná jako offshore. O co se přesně jedná? Nejčastěji o firmu, která je spojena s takzvaným daňovým rájem. Proč se jedná o velký hit? Na několik hlavních důvodů se můžeme podívat společně.

Láká anonymita vlastnictví

První pozitivum, které je spojeno s daným typem podnikání je rozhodně výraznější anonymita vlastnictví. Pokud se podíváme na tuzemské firmy, je třeba říci, že v rámci veřejně dostupných rejstříků je vše jednoduše dohledatelné. Oproti tou nabízejí offshore společnosti mnohem vyšší anonymitu vlastnictví. A to je důvod, proč jsou hitem. Nejde navíc ani tak o to, aby bylo něco utajeno, jelikož jde spíše o to, aby bylo podpořeno celkově větší soukromí.

Lze ušetřit na daních

Druhým důvodem, proč tato možnost tolik láká, je rozhodně možnost nemalé úspory na daních. Jak potvrzují experti z ioffshore.cz, tak podnikatelé mohu šetřit nemalé peníze. Roli samozřejmě hraje to, o jaký konkrétní daňový ráj. V praxi tak může dojít ke třem situacím, a to je:

  • Neplacení žádných daní
  • Placení paušálních daní
  • Placení minimálních daní

Nechybí možnost ochrany majetku

Nejde jenom o výhody spojené s celkovou anonymitou vlastnictví. Důvodem, proč jsou tyto podnikatelské formy hitem je také možnost větší ochrany majetku. Opět se hodí uvést přirovnání spojené s tuzemskou společností, která sice také může váš majetek oficiálně vlastnit, ale jeho ochrana není na tak vysoké úrovni.

Zahraniční firma má větší prestiž

I toto je jeden z důvodů, proč danou cestu noho podnikatelů volí. Jejich firma nesídlí v České republice, ale naopak sídlí v zahraničí. A s tím je spojena určitá prestiž, která může vést k většímu zájmu klientů, stejně jako to může vést větším zájmu i ze strany obchodních partnerů.