Máte doma rostliny a květiny, které ovšem moc nerostou? Nevíte už, co pro ně víc udělat. Dáváte jim péči, jakou si zaslouží, zaléváte je, hnojíte. Chtělo by to snad nějakou přísadu, která urychlí jejich růst? Něco, co by jim pomohlo a podpořilo jejich práci? A víte, že takovou věc můžete najít i ve své spíži?

Sáhněte po přírodním řešení

Stačí ve spíži najít ocet. Ano, ten umí například pomoci v úklidu domácnosti, desinfekci a podobně. Dokonce je skvělým pomocníkem při péči o zahradní rostliny. Chcete mít i vy krásnou zahradu? Nemusíte sáhnout po chemických látkách, stačí vám k tomu pomoc přírody. Jak na to?

Co budete potřebovat:

  • 1 díl octa
  • 1 díl vody

Jak postupovat:

Smíchejte jeden díl octa na jeden díl vody. Tato směs umí skvěle udržovat od vaší zahrady a rostlin zdržovat mravence a hlodavce. Ocet umí velmi dobře nahrazovat drahé přípravky, které jsou založeny na chemii.

Řezané květiny

Máte doma řezané květiny a chcete, aby vám ve váze vydržely co možná nejdéle? V květinářství si můžete koupit nejrůznější přípravky, které udržují květiny déle čerstvé, zkrášlí tak váš domov. Vyzkoušejte raději přírodní metodu. Jak na to?

Co budete potřebovat?

  • 2 polévkové lžíce octa
  • 1 čajová lžička cukru

Jak postupovat?

Smíchejte ocet s cukrem a jdete do vázy, kde přidáte vodu. Následně do ní dejte řezané květiny a je hotovo. Tato směs pomůže udržet květiny čerstvé po delší dobu.