Rádi si dopřejete šálek čaje, ať už ke snídani, odpoledne nebo večer, než jdete spát? Použité čajové sáčky následně skončí v koši a vy se natahujete na poličku pro další. Nemusíte! Čajové sáčky mají spoustu možnosti pro využití, můžete s nimi zamířit na zahradu a udělat s ním ještě kus práce. Nevyhazujte je proto do koše, ale raději vyzkoušejte jeden z našich tipů!

Čajové sáčky a zahrada

Pro rostliny a zahradu jsou čajové sáčky velmi užitečné, existuje spousta možností, jak je využívat. Vyzkoušejte jeden z níže uvedených tipů a uvidíte, jak skvěle pomáhají. Žádné chemické přípravky, chemické postřiky a podobně. Jde to jednoduše a hlavně s pomoci přírody, bez chemie!

Přírodní hnojivo

Čaj a čajové listy obsahují živiny, které jsou skvělé pro půdu a její hnojení. Vezměte použitý sáček, rozptylte do půdy, čímž pomůžete podnítit vaše rostliny.

Chrání před škůdci

Čajové sáčky pomáhají udržovat od rostliny všechny škůdce a hmyz daleko. Čím je to způsobeno? Díky nezvyklé vůni, kterou čajový sáček vydává. Na rozdíl od chemikálií nemůže čajový sáček nijak škodit zelenině a ovoci.

Pomoc v pěstování rostlin

Možná vám to přijde zvláštní, ale s pomocí čajového sáčku, vody, papírových utěrek nebo plastových tácků můžete vypěstovat celou zahradu. K tomu budete muset přidat ještě semena. Jak na to? v použitých čajových sáčcích nechejte vyklíčit semena a ty následně zasadíte do půdy.

Pomáhají zadržovat vodu

Přidejte použité čajové sáčky okolo kořenů rostlin. Díky tomuto drobnému triku si rostliny uchovávají víc vody a díky tomu rychleji rostou.