Problémy s pletí zná asi každá žena. A každá žena se proto snaží o to, aby její pleť byla krásná a bez černých teček a ucpaných pórů. Hormony, životní styl, strava, mastná pleť to jsou všechno problémy, které ženy mohou zcela přirozeně trápit. Co s takovou pletí dělat? V obchodě je spousta přípravků, jak si zvolit ten správný?

Kosmetika versus příroda

Spousta dívek a žen sáhne po chemických přípravcích, které najdete v obchodech a lékárnách. Ucpané póry jsou problém a je nutno jej začít řešit. Samozřejmě, můžete sáhnout po klasických přípravcích, ale můžete vyzkoušet přírodní metodu, která bude pro pleť šetrnější a jemnější. Jak si tedy tuto metodu ozkoušet?

Co budete potřebovat:

  • 1 čajová lžička kuchyňské soli
  • 2 čajové lžičky mentolové nebo mátové zubní pasty
  • 2 až 3 kostky ledu
  • Lžička
  • Menší miska

Jak postupovat:

V misce ze všeho nejdřív promíchejte sůl a zubní pastu. Je nutno míchat opravdu pečlivě, aby se vše spojilo. Směs naneste následně na pleť, popřípadě na T zónu, tedy na místa, kde se vyskytují černé tečky a kde se jich chcete zbavit.

Celou směs na pleti nechejte působit minimálně pět minut. Směs může maličko zatuhnout na pleti, to vůbec nevadí. Následně naneste na pastu trošku vody a krouživými pohyby masírujte všechna postižená místa. Masírujte opatrně. Poté masku smyjte pečlivě s pomocí vlažné vody.

Nyní přichází na řadu kostka ledu. Chvíli s ní přejíždějte přes místa, kde jste aplikovali směs zubní pasty a soli, následně tvář osušte a máte hotovo!

Sůl a zubní pasta

Obě mají antibakteriální účinky a pomáhají hydratovat pleť. Pomáhají odstranit všechny nečistoty a hlavně pak odumřelé kožní buňky, které mohou bránit pleti, aby dýchala. Máta nebo mentol zase pomáhá otevírat póry čímž se směs do nich dobře dostane a lépe pleť vyčistí.