Jsou místnosti, které si lze bez obkladů představit jen velmi těžko, jde především o koupelnu a toaletu, ale i v kuchyni se dobře vybrané obklady budou skvěle vyjímat. Vše záleží na sladění materiálů a barevných provedení. Každý má svůj vlastní styl a s tím, jak rozsáhlá je nabídka obkladů, dlažeb, mozaiek a i všech ostatních prvků vybavení, má každý možnost vymyslet si vlastní design, který mu nejlépe vyhovuje a vystihuje jeho potřeby. Proto někomu lépe vyhovují zářivě lesklé bílé obklady, jinému zase naopak matné v přírodních barvách.

Jak vybrat obklady

Důležité je při výběru se soustředit hlavně na kvalitu a samozřejmě šikovného obkladače, který si s obklady poradí. Výběr obkladů tak zůstává na vás, Pokud máte rádi zářivou čistotu, zvolte bílé obklady s vysokým leskem, některé jsou hladké, jiné se strukturou, můžete vybírat také mramorové. K dispozici jsou vám také celé koupelnové série, ve kterých jsou obsaženy obklady a dlažby, které spolu barevně ladí a které můžete libovolně kombinovat. Pro milovníky přírodního vzhledu koupelny jsou připraveny obklady v kamenném vzhledu, v přírodních tónech béžové, hnědé, slonové kosti a někdy i šedé. Ty vytvářejí příjemný pocit přirozeného přírodního prostředí.

Obklady se prodávají v mnoha různých velikostech. Z hlediska údržby jsou nejlepší velkoformátové obklady, které nabízí minimum spár. Obklady je možné doplnit také další typem obložení stěn – mozaikou. Mozaiky jsou sestavy malých dílků skla, keramiky, nebo kamene, které tvoří určitý vzor, často jde o abstraktní vzory. Důležité je, že na trhu existuje celá řada různých mozaiek, které lze kombinovat s obklady, a vytvářet tak zcela originální vzhled vaší koupelny, toalety, kuchyně a dalších prostor. Neváhejte, navštivte internetový obchod RDkachle.cz a vyberte si stylové obklady do vašeho bytu či domu.