Péče o intimní partie by měla být samozřejmou součástí našich každodenních hygienických návyků. Vzhledem k tomu, že intimní partie jsou oblast našeho těla velmi citlivá, vyžadují speciální péči, především konkrétní produkty určené právě pro tento druh hygieny. Pokud budete pravidelně používat přípravky určené právě pro intimní partie, můžete se vyhnout zdravotním obtížím v podobě vaginálních infekcí jako je vaginální mykóza nebo infekce kvasinková. Prostředky určené pro intimní hygienu nabízí společnost Gynella. Její produkty obsahují, kromě jiného, kyselinu mléčnou, která podpoří v oblasti intimních partií vhodné pH. Kromě toho jsou bez parfemace a velmi šetrné.

Zdravotní obtíže v oblasti intimních partií

Jak již bylo řečeno výše, jedná se o vaginální infekce. Jednou z příčin jsou bakterie a druhou kvasinky. Některé zdravotní obtíže způsobuje Herpes vir.

Obtíže bakteriálního původu se projevují vodnatým výtokem, který nepříjemně zapáchá.

Kvasinková infekce je způsobena přemnožením kvasinek, které se běžně v našem těle vyskytují. Jedná se o kvasinky Candida Albicans. Mezi projevy infekce patří bílý výtok, opakované pocity svědění a pálení, zarudnutí nebo dokonce otok intimních partií, bolest v oblasti pochvy.

Mezi další časté gynekologické obtíže patří kondylomata – venerické genitální bradavice. Jedná se o pohlavní chorobu, jejíž příčinou je papilomavirus HPV. Tyto bradavice se odstraňují několika různými způsoby – dusíkem, chirurgicky nebo laserem.

Prevence

Patří mezi důležití hlediska. Je potřeba dodržovat správnou životosprávu, tělu dopřávat dostatek kvalitní stravy a odpočinku. Pro intimní hygienu používat vhodné mycí přípravky a zapomínat nesmíme ani na oblečení. Velkou roli hraje spodní prádlo, které by mělo být vyrobeno z prodyšných materiálů. Vhodné není ani těsné oblečení, které způsobuje zapaření v intimní oblasti. Vlhko a teplo jsou ideálním prostředím pro množení kvasinek.