Řízení firmy je složitý úkol, protože máte na bedrech opravdu velkou zodpovědnost. Musíte se starat o to, aby všechny procesy ve firmy správně fungovaly, aby byly co nejefektivnější a aby byznys neustále rostl. Občas může člověku připadat, že by se musel roztrhnout na deset částí, aby zvládal vše kontrolovat, sledovat a vyhodnocovat. Základem je samozřejmě kvalitní řízení projektů, což vyžaduje správnou komunikaci s klienty a zároveň se zaměstnanci.

Důležité aspekty projektového řízení

Bez ohledu na obor se každý projekt obvykle dělí mezi více zaměstnanců a ti pracují na jeho částech. Je třeba zaměstnance správně koordinovat, aby věděli, na čem mají pracovat, je třeba vědět, v jaké fázi projekty jsou a jestli dokážete dodržet šibeniční termíny. Jakýkoliv chaos je nepřípustný. Pokud nevíte, v jaké fázi projekty jsou, jestli se stihnou včas nebo jestli zaměstnanci pracují efektivně, znamená to, že jste jako manažeři zcela selhali. Výmluvou by neměl být fakt, že je projektů příliš mnoho nebo že měl někdo dovolenou, vy sami byste si měli správně utřídit harmonogram a vědět o všem, co se ve firmě děje.

Zodpovědný manažer používá správné nástroje k tomu, aby mohl svou práci vykonávat co nejlépe. Nejlepším pomocníkem je projektové řízení – software. Jedná se o program, který vám umožní koordinovat všechny činnosti. Můžete si evidovat jednotlivé projekty, přidělovat je zaměstnancům, sledovat, v jaké fázi jsou, plánovat další projekty, komunikovat s klienty, sledovat efektivitu zaměstnanců i stav plateb za práce. Vekou chybou by bylo používat na tyto činnosti více programů. Zvolte raději jeden skutečně kvalitní software, který je jednoduchý na ovládání a pokryje všechny tyto činnosti. V tuzemsku je nejlepší AutoCRM, jde o systém, který vám umožní mít přehled nad všemi projekty a jednoduše je řídit. Tento systém propojí celou vaší firmu a náhle zjistíte, že nepotřebujete být všude, z jednoho jediného místa budete vědět o všem a jelikož budou program používat i vaši zaměstnanci, budete s nimi neustále ve spojení a bude vědět první poslední o projektech, klientech, zaměstnancích, ale třeba také o hospodaření a prosperitě firmy. Vyzkoušejte si tento CRM systém třeba ještě dnes na AutoCRM.cz.