Zranit se v práci, to není nic těžkého, obzvláště, pokud pracujete manuálně. Nikdo není bezchybný a každému se může stát, že udělá chybu. Někdy je to vaše chyba, někdy selhání techniky či třeba chyba vašeho kolegy. Když se vám už pracovní úraz stane, zaměstnavatel by se k tomu měl postavit čelem a měl by vám zajistit odškodnění, na které máte ze zákona nárok. Existuje nespočet lidí, kteří se v zaměstnání ošklivě zranili a za své zranění nikdy neviděli ani korunu.

Mnoho zaměstnavatelů totiž sází na nevědomost svých zaměstnanců, často jim lže, vyhrožuje jim nebo se různě vymlouvá. Nechtějí odškodnění pracovní úraz ani slyšet. Mnoho zaměstnanců to neřeší, protože mají strach a bojí se, že by mohli dopadnout ještě hůře. V takovém případě je však zákon na vaší straně. Každý zaměstnavatel je ze zákona povinný uzavřít pojištění pro případ své odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnanci při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání. Pokud s tím váš zaměstnavatel nesouhlasí, je na čase se obrátit na zkušený tým advokátů z 1zdravotni.cz, kteří se za vás postaví a pomohou vám dostat odškodnění, na které máte nárok. Za tyto advokáty platit nebudete, odměnu si vezmou jen tehdy, když vám zajistí odškodnění v maximální výši. Neváhejte tedy, nemáte co ztratit. Pokud jde o vážné úrazy nebo úrazy s trvalými následky, tak mohou být odškodnění ve výši stovek tisíc korun nebo i milionů.

Postupujte tak, jak byste měli

Co vlastně dělat, když se v práci zraníte? Co nejdříve to nahlaste zaměstnavateli a zároveň si pořiďte důkazy (třeba fotografie) a zajistěte si svědky, kteří budou schopní potvrdit okolnosti (to pro případ, kdyby chtěl jít zaměstnavatel do sporu). Následně trvejte na vypracování záznamu o úrazu, ten slouží k vyjednávání pojišťovnou. Poté co nejdříve kontaktujte společnost 1.zdravotní a to na čísle 733 60 80 91 nebo a webu 1zdravotni.cz. Zkušený tým advokátů si od vás vezme podklady a udělá vše proto, abyste dostali za svůj pracovní úraz odškodnění, jaké vám náleží.