Nemůžete se dočkat, až zase poletíte letadlem? Je to skvělý zážitek. Někteří se na něj těší a jiní z něho mají strach, každopádně je to ten nejrychlejší a nejbezpečnější způsob, jak se dostat do požadované destinace. Nejvíce využívaným mezinárodním letištěm u nás je Letiště Václava Havla Praha. Někteří ho znají spíše pod svým starým názvem Ruzyně, podle místa, kde se nachází. Každoročně přepraví přes 3 miliony cestujících a pokud ho plánujete také využít, je vhodné si včas rozmyslet, jak se na letiště dostanete.

Jak nejlépe zaparkovat?

Hlavní starostí je pro většinu lidí parkování. Najdou se tací, které sem odvezou příbuzní, někteří využijí třeba i taxi na letiště. Doprava vlastním vozem je ovšem vždy nejpohodlnější. Pokud už jste na pražském letišti někdy parkovali, zajisté víte, že to není zrovna levná záležitost. Je vaším cílem najít nejlevnější parkování na letišti v Praze? Pokud ano, využijte k němu parkoviště, která se nachází v nedalekém okolí. Nemusíte mít parkoviště hned na letišti. Přilehlá parkoviště nabízí mnohem více míst a také jsou mnohem levnější.

Místa si na nich můžete zarezervovat s pomocí online parkovacího systému Parklot. Jeho použití je velmi snadné a stačí přejít na web parklot.cz a vyplnit zde formulář, jako první si zvolíte preferované letiště, v tomto případě to pražské. Následně si vyberete čas a datum příjezdu odjezdu. Potvrdíte hledání a poté se vám zobrazí dostupná parkovací místa a to i včetně celkové ceny za parkování. Vy si jen místo vyberete a zarezervujete. Následně se v daný den na parkoviště vydáte a vůz zde zanecháte. Bude tu na vás bezpečně čekat až do vašeho návratu. Jedná se o oplocená a hlídaná parkoviště, ze kterých s vaším vozem nikdo neodjede. Přímo tomto parkovišti vás vyzvedne autobus, který vás dopraví až na letiště. Pokud jste se doposud stresovali tím, jak se na letiště dostanete, už se stresovat nemusíte. Díky systému Parklot je vše tak snadné, že budete mít o starost méně, tento systém můžete použít na všech českých mezinárodních letištích.