Dnes se budeme věnovat především sedadlům do kabiny traktoru. Kdo by chtěl sedět na nepohodlné sedačce, která je tvrdá jako prkno? Navíc ergonomické řešení pro podporu zad neviděla ani z rychlíku? Je přeci samozřejmé si práci za volantem co nejvíce zpříjemnit.

Vypadá jako sedadlo, a přesto sedadlem není

Řeč je o potazích a polštářích na sedadla. Dokáží vylepšit interiér vašeho traktoru i pohodlí sedadla. Na trhu je nepřeberné množství možností a je jen na vás které si vyberete. První možnou variantou je postranní polštář. V zimních měsících dále využijete vyhřívaný potah, který jednoduše zapojíte do zásuvky na 12 V a budete v teple. Pokud však preferujete kůži nebo koženku, tou pravou variantou je pro vás polštář, jež pokryje sedací část i opěrku.

Řešení do každého traktoru

Vyměnit však lze i celé sedadlo. Tyto traktorové díly jsou velice variabilní, a pohybují se v různých cenových hladinách. Od těch levnějších, řekněme klasických sedátek až po ty, které v době mají zabudovanou hydrauliku i kapsu na dokumenty. Na poli oceníte vzduchem odpružená sedadla, která pohltí přejezd přes díry a vyrovnají nerovnosti terénu.

Vylepšete si držení páteře při sezení

Dalším vylepšením nového i vašeho současného sedadla jsou područky. Ty zajistí pohodlné sezení a oporu. Většina traktoristů ocení prodloužení opěradla za hlavou. Dá se nastavit tak, aby vyhovovalo vaší výšce. Rovněž napomáhá zlepšit kvalitu sezení a držení páteře. Navíc dodají prvek bezpečnosti.

Hlavně bezpečně

Pokud s sebou na pole chcete vzít i svého potomka, aby se trochu „přiučil“, neváhejte investovat do sedadla pro děti. Nejčastěji je opatřeno pětibodovým bezpečnostním pásem s nastavitelnou délkou popruhů a je vybaveno jednoduchými područky. Pokryje tak několik společných sezón v kabině vaše vozu.

Jak jste se mohli přesvědčit, dnes toho stačí opravdu málo pro zlepšení kvality. Vaše záda vám poděkují.