Název multikáry se vžil pro malá víceúčelová vozidla. Jsou lehká a jejich hlavní předností je všestranná použitelnost. Uplatňují se nejčastěji ve městech a obcích, kde slouží k úklidu komunikací, údržbě veřejné zeleně, k přepravě menších nákladů a k dalším potřebám. Na každou činnost je potřeba nějaký nástavec, který lze k těmto víceúčelovým užitkovým vozidlům nainstalovat.

Vznik názvu multikára

Jedná se o počeštění německé značky Multicar. Německé výrobky jsou proslulé svým precizním zpracováním a kvalitou. Proto není žádným překvapením ani kvalitní multicar. Tato malá užitková vozidla produkuje výrobní závod, který byste našli ve městě Waltershausen ve středním Německu.

Společnost Multicar se v roce 1998 stala součástí firmy Hako Werke GmbH a společnost Unikont Group s.r.o. je od roku 2005 výhradním dovozcem těchto lehkých užitkových vozidel pro Českou republiku. Díky úzké spolupráci s českými výrobci nástaveb mohou města, obce, či firmy využívat více než 100 druhů přídavných zařízení. V komunálním hospodářství tak lze používat multikáry k nejrůznějším činnostem, od úklidu a kropení komunikací, zalévání zeleně až po svoz odpadků. Uplatňují se i ve stavebnictví, zahradnictví nebo v průmyslových provozech, kde přepravují různý materiál či výrobky.

Scrubmaster

Velké podlahové plochy výrobních hal, skladových prostor, ale také chodby nemocnic, komerčních nebo administrativních budov lze uklízet pouze příslušnou čistící technikou. Značka Scrubmaster je známa svými podlahovými mycími stroji. Například typ Scrubmaster B12 je velice praktický podlahový mycí stroj, který lze díky jeho nízké hmotnosti snadno přepravovat z místa na místo. Je opatřen diskovým kartáčem s vystupující hlavou, což umožňuje čistit i prostory v blízkosti okrajů podlah. Snadnou manipulaci, ale také transport a uskladnění umožňuje skládací ovládací rukojeť. Pohon stroje zajišťuje baterie, kterou lze dobíjet z běžné elektrické zásuvky.