Kdyby lidé nepřemýšleli, nebyli by tam, kde jsou dnes. Možná by jim stačil k životu pěstní klín z pazourku a kožešina jako oblečení. Odtud byl pak už jen krůček, nebo spíše několik velkých kroků k tomu, aby lidskou práci v mnohém nahradily důmyslné stroje, které původně poháněla pára. Dnes se bez pohonu elektrickou energií neobejdeme stejně jako bez spousty strojírenských pomocníků.

Tradiční strojírenská výroba

I když bylo město Zlín považováno za město obuvi, i strojírenská výroba zde měla svoji tradici. Přispěla k tomu firma Baťa, která zejména za první republiky stála za velkým rozmachem města. Dnes již firma Baťa ani její nástupce Svit neexistují, baťovský duch tu však mezi podnikateli žije stále. Dokladem toho je firma Konel Zlín, která se vrhla na strojírenskou výrobu a ve svém oboru je opravdu dobrá. Věnuje se nejen opravám a modernizaci strojů, ale vlastní stroje také navrhuje.

Jednoúčelové stroje

Společnost Konel ze Zlína se mimo jiné zabývá také návrhem a konstrukcí speciálních strojů. Jednoúčelové stroje a zařízení navrhuje přesně podle požadavků svých zákazníků. Přitom se opírá o zkušenosti a praxi svých odborně vyškolených pracovníků. Stroj pak také vyrobí a připraví zákazníkovi tak, aby ho mohl využívat ve výrobě. Při návrhů strojů pracovní tým techniků řeší jednotlivé detaily, aby výsledkem jejich práce bylo optimální řešení aplikace.

Mezi jednoúčelové stroje, které vznikly ve firmě Konel, patří například i tester těsnosti kanystrů, řízení míchacího zařízení nebo navíjecí stroj s přesným návinem a uživatelsky jednoduchým ovládáním.

Dřevoobráběcí stroje

Kromě jednoúčelových strojů ve firmě Konel Zlín modernizují také dřevoobráběcí stroje. V tomto oboru se jim podařilo o 30 % zrychlit linku na zpracování dřeva, která má řídící systémy a 17 frekvenčních měničů.

Ať už potřebujete zdokonalit některý ze strojů, nebo navrhnout a vyrobit zcela nový jednoúčelový stroj, vždy se můžete obrátit na zlínskou firmu Konel.