Z izolované stojaté vody za železnou oponou se Chorvatsko proměnilo ve východoevropskou „riviéru“. Milovníci slunce objevili kilometry slunečných nedotčených pláží a úchvatných útesů dalmatského pobřeží. Turistika se soustředí na starověké a historické památky, včetně památek světového dědictví UNESCO a dokonce i některé komunistické architektury. Okouzlující přírodní krásy s ostrovy, vodopády a horami, dobré víno, dobré jídlo a uvolněná atmosféra – to vše objevíte na své dovolené v Chorvatsku. A je velmi snadné jet autem do Chorvatska.

Pláže

Nejlepší pláže v Chorvatsku jsou dalmatské. Bílé oblázky (a na některých místech písek), křišťálově čistá akvamarínová voda, skryté zátoky se skalami a fíky a olivovníky … to jsou pláže, kterými se Chorvatsko pyšní. Pokud je vaší představou dovolené klid na pláži nebo párty na nábřeží, je tu pro vás pláž v Chorvatsku.

Potápění a šnorchlování

I když to není jako Karibik, který je plný tropických ryb, oblázkové a kamenné pobřeží zajišťuje fantastickou viditelnost pod vodou. A s jeho dlouhou námořní historií je toho spousta k vidění: podvodní vraky nákladních lodí na víno a olivový olej, které se datují tisíce let, až po nedávné válečné lodě. Existuje také několik nových potápěčských zážitků, jako je mořské jezero Te Vega, k němuž se dostanete podvodním tunelem, Modrou jeskyní, dokonce i útesem se žlutými korály.

Plachtění, jachting, plavba lodí

Pobřeží Dalmácie je rájem námořníků, které láká dovolená levně! Nejlepší způsob, jak si užít útesy stoupající z tmavě modrých vod, nespočet roztroušených ostrovů, skrytých zátok, nedotčené pobřeží a přímořských měst, je z vody. Můžete si pronajmout plachetnici s posádkou nebo bez ní, nebo si pronajmout jachtu nebo katamarán, abyste se dostali do odlehlých pobřežních měst, kde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody a místní víno v restauracích nebo na izolované pláži. Nebo jen zakotvěte a ponořte se do jadranské atmosféry.

Národní park Plitvická jezera

Plitvická jezera je nejpopulárnější chorvatský národní park a mnozí tvrdí, že je to nejúžasnější přírodní zázrak v Evropě. Šestnáct modrých Plitvických jezer obývá zalesněný kaňon, propojený ohromujícími vodopády a snadno přístupnými promenádami a stezkami. Panoramatický kyvadlový autobus umožňuje méně aktivním cestujícím zaujmout dechberoucí scenérii a aktivnější cestující budou nadšení z výhledů ze stezek nebo veslování přes vody.