Parafinový vosk se spojuje nejčastěji se svíčkami. To je pravděpodobně jediná věc, kterou si narychlo vybavíte. Ještě existují parafinové zábaly na ruce nebo nohy, které provádějí ve speciálních salonech. Kde všude můžete použít parafinový vosk? Nemusí to být jen při výrobě svíček. Možností je opravdu hodně!

Kam s parafinem?

Když má někdo problémy se zády či jiný problém, pak chodí na rehabilitace a lékař vám může předepsat parafinový obklad, který krásně hřeje a pomáhá tělu uvolnit se a odstranit bolest. Parafinový vosk má však velkou spoustu možností, jak jej využít a použít. Přinášíme některé z nich!

Pomáhá uzavřít láhve

Vyrábíte si doma vlastní víno, pivo nebo třeba nějaké bylinné odvary či šťávy? Chcete je určitě uložit do lahví, aby vám následně vydrželi dlouho. V tomto utěsnění a uchování pomůže právě vosk. Stačí jej roztavit a okolo hrdla láhve dát nějaký pásek, který vám následně při otevírání pomůže. Do roztaveného vosku namočte láhev a s jeho pomocí zakryjte všechny strany a nechejte uschnout.

Pomoc pro dveře a okna

Po čase mohou začít okna a dveře vrzat, což příjemné absolutně není. Hledáte různé přípravky, které by to pomohly vyřešit? Nemusíte kupovat drahé kousky, stačí jen vzít vosk, trochu je potřít. Mělo by to pomoci od vrzání.

Pomoc pro vaše ruce

Parafinový zábal si nemusíte užít jen v salonu, ale můžete to vyzkoušet i doma. Díky vosku docílíte jemných a hladkých rukou. Stačí ruku ponořit do nízkoteplotního roztaveného vosku a poté ruku vložte do mikrotenového sáčku. Dejte ideálně do rukavice a nechejte patnáct minut působit. Následně jemně odloupněte.

Pomoc pro popraskané paty

Podobně jako ruce umí parafinový vosk léčit popraskané paty. Ponořte je do nízkoteplotního roztaveného vosku, dejte do mikrotenového sáčku a zabalte ručníkem nebo teplou ponožkou. Nechejte patnáct minut působit a poté jemně odloupněte.