Přemýšlíte o tom, že by bylo dobré váš dům nějak zabezpečit? Někteří lidé používají kamery, někteří dokonce i falešné kamery, jiní sází na velkého psa, který případné vetřelce odláká. Mezi nejpopulárnější bezpečnostní prvky se v současnosti řadí fotopasti.

Proč využít fotopasti?

Fotopast je drobné a nenápadné zařízení, které se umístí na strom a monitoruje určitou oblast, nejčastěji dům a pozemek svého majitele. Když na pozemek vtrhne vetřelec, fotopast to okamžitě pozná, protože disponuje PIR čidlem reagujícím na tepelný pohyb. Během zlomku sekundy fotopast zareaguje a vetřelce vyfotí nebo natočí na video. Vetřelec je tak zaznamenán, aniž by o tom vůbec tušil. Na rozdíl od kamer jsou fotopasti nenápadné a jediný, kdo o nich ví, je jejich majitel. Záznam fotopasti je ukládán na paměťovou kartu a vy si následně můžete snímky prohlédnout na displeji fotopasti nebo si je můžete nahrát na počítač. Fotopasti disponují přísvitem, takže vetřelce zachytí i za naprosté tmy.

Pokud vám připadá, že je prohlížení fotek vetřelců po určité době nedostačující, můžete si pořídit fotopast s GSM modulem. Taková fotopast pořízené snímky okamžitě posílá na telefon jako MMS nebo na email. Vy tak budete okamžitě varování, že někdo vstoupil na váš pozemek a navíc budete mít jeho fotografii, takže budete vědět, jestli to je jen zvíře nebo zloděj s úmyslem krást. Fotopasti nejsou drahé a umožní vám mít dokonalý přehled o tom, kdo se pohybuje v místě, které chcete mít pod kontrolou. Fotopast je také perfektní pomocník pro monitorování zvířat, fotopast můžete umístit kdekoliv v lese a sledovat, jaká zvířata zde žijí. Jelikož jsou fotopasti na baterie, nejste omezeni vzdáleností a můžete mít fotopasti umístěné, kde chcete a vždy kontrolovat, jaké záběry vám přinesly.