Pokud hledáte výhodné připojení k internetu pro domácnost, ale i firmu, jednou z možností by mohl být DSL internet.

Co je DSL internet a jaké výhody nabízí?

DSL je pevný internet, který můžete využívat jak pro zábavu, tak i pro plnění pracovních povinností. Jedná se o neomezené kabelové připojení se stabilním signálem, na nějž nemá vliv ani špatná povětrnostní situace, kromě toho bezpečným způsobem ochrání všechna data. Pro připojená využívá modem, jehož úkolem je roznést signál pomocí Wifi po celém bytě či domě. V nabídce naleznete hned několik různých tarifů. Můžete si tedy vybrat takový, který odpovídá vašim možnostem a potřebám.

Data jsou přenášena pomocí telefonického vedení a v nabídce naleznete různé typy DSL internetu. Liší se dosahem, frekvenčním pásmem a maximální dosažitelnou rychlostí. Vliv má i vzdálenost ústředny a kvalita kabelové infrastruktury. Mezi nejčastější varianty patří ADSL a VDSL.

  • VDSL

Jedná se o připojená symetrické a technologicky vyspělejší, které je také rychlejší. Využívá se především v případě, že potřebujete data více odesílat.

  • ADSL

Jedná se o připojená asymterické. V tomto případě je vyšší rychlost stahování dat. Tento způsob může vyhovovat většímu počtu uživatelů. Kromě toho se jedná o velmi rozšířenou možnost připojení k internetu. Kromě příjmu internetu umožňuje tento způsob přijímat i digitální televizi. ADSLje přístupné téměř kdekoli na našem území. Pro jeho využívání je potřebný pouze modem (ten většinu zapůjčí poskytovatel služeb) a připojení k telefonické lince. Mezi další výhody patří dokonalá stabilita a dostupnost. Internet se tak dostane i do míst hůře přístupných a na jeho kvalitu nebude mít vliv ani nevlídné počasí.

Mezi poskytovatele tohoto způsobu připojení patří také společnost O2. Díky tomu si můžete zařídit o2 inetrnet nejen na doma, ale i do firmy či společnosti. Vybírat si můžete z nabídky různých tarifů.